Duben 2012

Jakeího společenský život aneb Jak jde Jake do světa

28. dubna 2012 v 23:56 | M.J. Nachio |  Deník
Jednoho krásného dne v sobotu, když jsem byl ve vaně mi přišla sms od nejmenované velmi dobré přítelkyně zda s ní na koncert kapely Wanastovi vjecy. Neboť jsem neměl v tento den plány na večer kromě noční směny v nejmenované továrně na trubky, rozhodl jsem se jít.

Zkusím zhruba vyložit své vjemy z kapely a celkově z koncertu. Myslím, že hudbu dělá tato kapela dobrou. Pro mě dokonalou, byla to směsice rocku a rockových balad. Nicméně to nemohu říci o textech písní. Ty stály totálně za... Velmi dobře osvětlené a ozvučené jeviště. Opravdu tzv. "show" to byla krásná. Co se týká zpěváka, nemusel by se tolik předvádět, "jake je to Pan Pražák" a mohl by ubrat na afektovanosti ve svém výkonu.

Dobrá, dobrá, ohlížel jsem se. A proč také ne? Byla tam spousta lidí. Jeden chlapce se na mě až moc tlačil, místa kolem bylo dost (stáli jsme dál od jeviště). Bylo mi to vcelku nepříjemné, ale poté se odněkud linul zápach zkažených vajec se ztratil. Dobrá zpárva, přežil jsem.


Opravdu se mi líbilo bubeníkovo nadání, opravdově! Jesus, ten byl hodně dobrý. Jediná skvělá věc. Tedy kromě té, že když už vše skončilo a lidi odcházeli, já se vrhl na sešlapávání prázdných pohárků od piva mými kolegy označovaných jako "petek". To bylo nejlepší na celém koncertu. Tancovat si rozmrzlou Cez arenou a sešlapávat "petky".

Cesta nazpátek do domku byla skvělá. Povídali jsme si. Vlastně už ani nevím o čem. Ale pamatuji si jediné:
Me: "Potřeboval bych maséra....nejlépe multifunkčního maséra"
Vojta: "Já radši masérku...nejlépe multifunkční"
Něco pro zasmání. No, jen se smějte, ale muž-masér dokáže mnohem víc přitlačit, než masér-žena.

Prostě vítezí Die Happy!!!!!!!!!!!!!!!!


Co autoškola vzala a co naoplátku dala?

18. dubna 2012 v 17:45 | M. J. Nachio |  Deník
Aloha, mí virtuální přátelé.
Rozhodl jsem se po dlouhé době něco napsat. A bude to rovnou něco aktuálního. Autoškola. Jistě se mnoho z vás dozvědělo, že jsem autoškolu dělal několikrát. Přesněji řečeno šestkrát, a vůbec se za to nestydím. Slyšeli jste o té nehodě, kdy osmnáctiletý mladík zabil sebe i spolujezdce? Řidičák měl jen čerstvých pár dní. Co na to říct? Raději si udělám tu autoškolu i desetkrát. Ale jsem věru rád, že to mám za sebou.

Finanční stránka celé věci:
Samotná autoškola 6.900,-
Vyšetření lékařské způsobilosti 300,-
Zkoušky 700,- (Test, Technika, Jízdy)
Zkoušky 700,- (test, technika jízdy)
Kondiční jízda 400,-
Zkoušky 400,- (Jízdy)
Kondiční jízda 400,-
Zkoušky 400,- (Jízdy)
Kondiční jízdy 800,- (2x)
Zkoušky 400,- (Jízdy)
Kondiční jízda 400,-
Zkoušky 400,- (Jízdy)
Fotografie na průkaz 130,-
Regulační poplatek 50,- (vyřízení řidičáku)

Podtrženo a sečteno, dělá to 12.380 korun českých. Koukal jsem, když jsem viděl tuhle částku a pomyslel jsem si: Nebyla to škoda?
(Ceník je k nalezení na stránkách autoškoly paní Havlíkové - U Jeníka a Magistrátu města Ostravy)

Emocionální stránka věci:
Několikatero zhroucení. Vztek. Zuřivost. Ztráta sil. Ale dospěl jsem do zdárného konce.


Shrnul bych to slovy: Přišel jsem, odjezdil jsem a zchudnul jsem. Myslím si, že jsem autoškolu neměl vůbec dělat, protože to bylo zbytečné. Proč to bylo zbytečné? Mohl jsem za ty peníze mít nový nootebook. Nicméně peníze padly, stejně jako má radost z nově nabytého řidičáku. A také nemám auto. Ale mám nádhernou fotku na průkaz!