Prosinec 2012

Svět

15. prosince 2012 v 6:11 | M.J.Nachio |  Deník
Vždy jsem toužil jen po jedné věci. Najít někoho, kdo mě bude milovat. Nechci tvrdit, že se to povedlo nebo ne. Myslím, že jsem si uvědomil, že jsou podstatnější věci v mém životě a proto mě to celou dobu táhlo k partnerství a ne k flirtu. Dívám se na svět odlišnýma očima, než před lety a musím říct, že se mi chce zvracet z toho, co vidím.

Lidé jsou přesvědčeni o ekonomické krizi, ale jste si jistí, že nějaká taková krize je? Popravdě, vždy co příjdu do Hrušky, vidím spousty lidí, kteří mají plný košík kravin. Sladkostí a věcí, které k životu nepotřebují. Ještě se mi nestalo, že bych někoho viděl koupit jen rohlíky a salám. Každý k tomu potřebuje extra pití, extra pečivo, extra salám. Vážně? Opravdu?
Takhle nakupuji 1. a 21. v měsíci, kdy mám peníze. Kdy MÁM peníze, což znamená, že lidem peníze nechybí. Ne těm, kteří vydělávají. Což mě dostává k dalšímu problému a tím je zaměstnání.

Mojí mámě stále vyhrožují, že ji propustí. Mají hodně lidí a málo práce, ano, to tvrdí, ale kde je pravda? Pokaždé, co jí řeknou, že od prvního příštího měsíce už nebude potřeba, jí pár dnu konce měsíce zase naopak sdělí, že zůstává. Je to jen strategický tah, jak donutit lidi žít ve strachu a mít zaslepené oči.

Život je možné žít směrem v před, ale pochopení přichází při pohledu zpět. Mysli na to, co děláš, ať se pak nemusíš chytat za hlavu.

A ti, co zaměstnání nemají? Jsou jen líní vzít nějakou práci. Mám tolik pracovních nabídek, které odmítám. Proč? Protože jsou to práce, které dělat nechci. Od manuálně-zednických prací po uklízení, asistenci, atp. Nemám žádné vzdělání. Zatím a nevím, jestli nějaké mít budu, protože se mi to zdá čím dál tím víc jako hloupost.

Buďte tak laskaví a zamyslete se nad svou situací. Myslíte si, že je krize, ale peníze Vám tečou z peněženky za sračky, což znamená, že naše "velká ekonomická krize" je jen výmysl těch lidí nahoře, aby nás udržovali ve strachu. Ano, zdražuje se v jednom kuse. Odpověď na tohle? Svrchnost potřebuje peníze. Je nechutné, jaké mají třeba politici platy.

Je mi zle, když vidím, jak se matky chovají ke svým dětem. Je mi zle, když vidím, jak se lidi hroutí z rozpadu vztahu. Proč se rozpad? Zkuste se zamyslet, protože to byla jen a jen vaše chyba! Tím, že Vám se "zbortí svět" - popravdě se nic nezbortilo, jen si to nalháváte. Odmítáte si sundat růžové brýlky. -, zatahuje do toho i lidi okolo.

Třeba v mém případě. Nevadí mi si vyposlechnout vaše trápení, ale buďme upřímní. Sám mám se sebou problém, kvůli tomu, co se děje. Nemám teď žádné vztahové problémy. Nemám, téměř, problémy s financemi. Nemám problém s existencí. Mám problém se světem okolo mě a s tím, co se s ním poslední dobou děje. A potom se na mě navalí kupa cizího hnoje. Takže, nejenže musím zpracovat sebe, ale musím se poprat i s tím vaším démonem.

Zkuste se nad sebou zamyslet. Život není jednoduchý ani nijak roztomilý, ne ve společnosti, kterou vedou lidé bez empatických schopností, ano, mluvím k vám, vy reptiliánští hybridi. Zkuste se nad tím zamyslet. Odkryjte oponu a bojujte jen s tím, s čím je třeba. Ne s hloupými vztahy, ne s ekonomickou, jak rád uvádím, falešnou krizí, ne s prací. Váše životní láska jednou do života příjde, pokud má.

V životě se člověk nejdříve učí mluvit a chodit. Později se pak učí sedět a držet hubu. - Marcel Pagnol

Takže, bando, otevřete oči. Vyčistěte si okolí a pokuste se vidět věci jasně. Nikdy to není tak zlé, tedy až na lidskou naivitu, slepotu a hloupost. :D Protože to hezké máme teprve před sebou, někteří. Buďte na tom světlejším břehu.
Váš M.J. Nachio

Pamatuj, že i ta nejtěžší hodina v tvém životě má jen 60 minut. - Sofokles (možný autor výroku)


I need somebody

10. prosince 2012 v 22:38 | M.J.Nachio |  Deník
Zjistil jednu důležitou a závažnou věc. Potřebuji někoho, kdo mi o mě pečoval. Kdo by mi připomínal, že je třeba se obléct, když jdu ven. Někoho, kdo by mi říkal v kolik hodin mám chodit spát. Někoho, kdo by mě poslouchal a naslouchal mi. Někoho, kdo by mě obejmul v moment, kdy by mi bylo špatně. Někoho, kdo by mě měl rád....


Dlouho jsem nad tím uvažoval a chybí mi právě tato osoba. Takže, ať seš teď kdekoli, urychleně sem přifič, protože já tě potřebuji. Víc, než kdykoli jindy.My love

4. prosince 2012 v 7:22 | M.J.Nachio |  Deník
Má lásko, opustils mě.
Tlukot vě mě nechals zeslábnout
Lásko, hledals pokoj
a našel jsi klid.

Celé jsi to prozradil v jednom telefonátu.
Chytil ses příležitosti
a zapomněl na nás.Sníh

3. prosince 2012 v 9:29 | M.J.Nachio |  Deník
Víte, že je to ironické? Ráno jsme vstal a viděl jsem zasněženou oblast. Ne, nějak hustě zasněženou, nýbrž průměrně. Usmál jsem se. A pak jsem hned vylezl na balkon. Úsměv z mé tváře však hned zmizel. Vzpomněl jsem si na první sníh před dvěmi lety, když jsem si vedl deník na e-strankách. Ta vzpomínka mě zasáhla jako hořící šíp. Proklálala mi hruď. Z očí se mi vyhrnuly slzy a já se díval na tu kraji, avšak před očima úplně jinou scénu:

30. 11. 2010
Je to takový příjemný pocit, když se ráno probudíte a oknem spatříte okolní krajinu pokrytou sněhovou pokrývkou. Je to příjemný pocit a nejvíce si to můžete užít ve dvou. Zahřívat druhou osobu, když je jí zima. Ochraňovat před sněhovými koulemi letajícími kolem. Líbat se mezi padajícími vločkami.
Když jste sami, nemá to cenu. V momentě, kdy sněžilo poprve jsem volal brzy ráno Hiimu.
"Dobré ráno" popřál jsem.
"Dobré" zabručel.
"Vzbudil jsem Tě?" zeptal jsem se nevinně.
"Trochu" přiznal.
"Promiň, promiň…já nechtěl…ale sněží" zazářil jsem.
"To nevadí" zasmál se.
"Tak běž zase spinkat" řekl jsem.
"Dobrou noc, Jakeí"
"Dobrou noc, Hii, mám Tě rád"
"I já tebe"

Je to v podstatě jedno. I když jste spolu, jste vlastně sami. Proto milujte...je to, to jediné, co nám zbylo...

Je to už dva roky. Mě se to zdá jako včera. Je to dva roky a mě se to zdá jako dnes. Dnes je jediná změna, nikomu jsem nevolal...