Říjen 2013

Nový domov

31. října 2013 v 16:49 | M. J. Nachio |  Deník
Ahoj Bando!,
jakpak se Vám daří? Já už jsem nastěhován do nového domova. Výhled tu mám opravdu krásný, tak snad doufejme, že v zimě bude ještě krásnější. Topení hřeje, šálek, ze kterého stoupá pára, si hoví na stole a já koukám na Vyvolené.
Upřímně, vlastně ani nevím, co budu dělat. Zítra mne čeká nejspíše můj nejdelší a nejtvrdší den v mém životě. Netěším se na něj. To Vám mohu říct rovnou.

Nastal čas, aby se vše nejspíše ukončilo. Možná i srovnalo. Nevím, co příjde. Ale uvidíme, co zítřek přinese.Už nemám syna

21. října 2013 v 22:16 | M. J. Nachio |  Deník
Vždycky mne zajímalo, jak rodiče mohou říct, že už nemají žádné dítě. A nikdy jsem netušil jaké to pro to dítě je. Dnes už to vím. Moje máma nikdy nebyla ta laskavá a hodná mamina, ale nikdy bych nečekal, že řekne něco takového. Vždycky mezi námi byly hádky, neshody, nedorozumění a třeba i tichá domácnost.

Dnes to už je však vše jinak. Moje máma už nemá syna. A jediné, co zbývá mne, smířit se s tím, pokud to dokážu, protože rodinu máme jen jednu a nelze ji nahradit. Ať si říkáte cokoli, nezle. Proto všichni současní a budoucí rodiče, kteří čtete můj malý článek, neříkejte nikdy, že už nemáte dítě. Je to to nejhorší, co můžete udělat už se to nedá vzít nikdy zpátky.

Díky za vaši pozornost a brzy zase tady,
Váš MJ.Pondělky nerušit!

21. října 2013 v 11:57 | M. J. Nachio |  Deník
Ahojte bando!,
ano, vím. Dlouhou dobu jsem nenapsal a pokusím se to napravit. Bylo toho hodně, co jsem musel nějakým způsobem zpracovat uvnitř sebe. A věřte, bylo to nejtěžší období mého života. Bojovat s mojí mámou, Vlčkem, Hankou a hromadou dalších lidí a věcí nebylo nic jednoduchého, ale ustál jsem to. Jsem zde. I když mám pocit, že mi to vzalo kousek mě. Ztratil jsem sice jistotu v lidech, ale dostal jsem jistotu bydlení. A věřte mi, že není nic lepšího, než vědět, že někde máte domov. A já ho už dlouho neměl. Až teď...

Změnil jsem se. Ztratil jsem věci, které pro mě byly to nejdůležitější na světě. A proto si musím vážit i toho mála, co teď mám. Přeci jen....člověk musí být rád za každé nové ráno.

Co dneska plánuji? Dám si sprchu, vyperu pračku a poté vyrazím za moji úžasnou kamarádkou Haničkou, kterou mám moc rád. Těším se na ni, protože jsem se s ní dlouho neviděl. Bude to úžasný odpoledne. Zase se ozvu.
Váš MJ