Prosinec 2013

Osamocené Vánoce

4. prosince 2013 v 4:33 | M.J.Nachio |  Deník
Ahoj Bando,
až dodneška jsem neuvažoval nad tím, jak to bude vypadat o Vánocích tento rok. Deska jsem nad tím strávil přemýšlení u čaje. Když mám řekla, že nemá syna, myslel jsem si, že to byl jeden z jejích hysterických excesů a vše se po nějaké době vrátí do normálu. Opak byl pravdou. A ještě víc mne v tom ukotvila návštěva otčíma, který mi narovinu řekl, že máma se mnou skončila a rozhodně se neozve jako první. Bylo rozhodnuto. Tento rok budou Vánoce porpvé bez rodiny.
Každý rok jsme se přemohli alespoň a na jediný den. I když stál za nic.

Tento rok to budou rozhodně epické Vánoce. Víte proč? Poprvé jsou to Vánoce, kdy rozhodně nebudu sám a kdy mám konečně svůj domov. ^^ Bude všechno, tak jak já potřebuji. Tak jak to cítím já. A budou to první Štěpánčiny Vánoce. Ona je jako moje dítě, které mít nikdy nebudu. :)

Udělám si hromadu salátu bez hrášku!, obalím si pěkně hromádku řízků, vánočně si vyzdobím byt, zapálím si hromadu svíček, nadělím si něco malého pod květinu Zelenáče od Haničky a budu házet botou, rozkrájet jablka a všechno, po čem jsem tak moc toužil jako malý. A Štěpánka bude u toho. Dostane dáreček a budeme jako rodina. Budeme dva a společně to všechno zvládneme. :))

Vlastně jsem teď vcelku šťastný. Možná i proto, že se vyřešili věci, co se vyřešit měli a otevřeli se nové. Celkově se mi znovu celkově obrátil pohled na svět a je to teď velmi příjemná změna.
Proto se mějte rádi, protože je to krásné. ^_^