Srpen 2015

Dark side

29. srpna 2015 v 5:26 | M. J. Nachio |  Deník
Čauky bando!,
každý z nás to nejspíše zná. Máme v sobě něco temného a tajemného. U každého se to projevu nějak jinak. Mě, když popadne tahle nálada, používám líčidla a vystoupí na povrch mé osobní zlo s morbidním úsměvem a krví. Možná Pandí skryté a utajené choutky po krvy. Nebo jsem vnitru krvelačná bestie?

Za poslední dobu se toho změnilo až příliš. A zase se to lehce hroutí a upřímně nevím, co s tím mám dělat. Chce se křičet, brečet a sjet s autem dolů z mostu. Ne, že by teď nebyla příležitost. Auto stojí před barákem na příjezdovce a klíče jsou v podstatě dosahu mé ruky. Na druhou stranu si říkám, přežil jsem toho už celkem dost a tak bych mohl přečkat i tohle.

Taky mě napadly nové myšlenky na další útěk. Tentokrát ne do jiného města, ale pryč ze státu. Bojím se. Přiznávám, že jsem absolutně podělaný strachy a nevím, jak se s tím vyrovnat. Nejraději bych zavřel oči a řval z plných plic. Panda v temné zavřené místnosti je děsivá představa. Chybí mi ten vzdálený ostrov, na který mě někdo chodil navštěvovat. A s tímhle pošahaným vnímání se snažím srovnat, abych nemusel procházet v kruhu (úspěchxneúspěch).

U spousty vás vyvstane otázka: "Proč. sakra, nespí v pět ráno?" Rád bych odpověděl nějak jednoduše, ale asi to nepůjde. :D Byl jsem na otočku v Praze ve vypůjčeném autě a odvezl Broskvičce věci zpátky domů z pražského bytu. Vybrali jsme noc proto, že jsme se domnívali, že nebude takový provoz. Opak byl pravdou. Navíc opravdu nesnáším pražskou dopravu. Je chaotická a pro mě příliš rychlá a zmatená. Plán byl zastavit se pro vysavač na Chodov a přijet na byt, který je na Žižkově. Špatné odbočení nebo nedostatečné soustředění mě donutili projet nejspíše výjezd na Chodov. A tak jsem projel celé centrum, abych bloudil. Když jsem dorazil na Vltavskou. tušil jsem kudy bych se měl vydat. Rozhodl jsem se kašlat prozatím na Chodov a vydal jsem se rovnou na Žižkov. Na Florenci jsem blbě odbočil (zase :D) a dostal jsem se na Karlín, kde jsem se musel na radu chodkyně otočit a jet zpátky. Z Florence (tou správnou odbočkou) už jsem se lehce dostal na Žižkov, kde to relativně znám. Pak mě Broskvička navigoval na Chodov a nakonec pryč z Prahy. Dorazil jsem něco kolem jedné na barák a nějak se mi nechtělo spát.
Díval jsem se na Ikarose (či Ikara) a jeho livestream, ve kterém se několikrát psychicky zhroutil. Pobavil jsem se nad hloupostmi, které tam padli a bylo mi toho kluka líto. Je sice mediálně známý, jak si očividně přál, a jak to u něj dopadlo?
Pár dílu Krause a jeho show (starší díly). Opravdu je to občas docela vtipné.

A nakonec jsem rozepsal druhou část Sociopatha. Musím opravdu říct, že se mi to rozjíždí pod rukama. :D A protože je to nechutně reálné a nejspíše pro mě dost ožehavé téma, rozhodl jsem ubrat trochu na reálnosti.

Už nějaký ten pátek běží facebooková stránka. Můžete jí nalézt zde: M. J. Nachio. Můžete mě přes ni kontaktovat a vyjádřit jakýkoliv názor. Ať už na mne nebo na mou tvorbu. Všem rád odpovím, když k tomu vyjde čas, ale respektujte právo neodpovídat.

Taky se shánějí nějací beta-readové pro Dva světy a jíné mé věci. Pokud máte zájem (jen vážně, prosím :D), tak se mi ozvěte přes facebook (odkaz výše). Možná společně něco vymyslíme. ;)

To je zhruba vše, co jsem měl na jazyku. Teď mám jazyk a vestě. Jdu pověsit prádlo a dát prát další. Možná připravím brambory a něco uklidím. Čeká mě náročný den.
Vám přeji příjemné zakoneční prázdnin, bando!
M. J.

10 způsobů, jak nasrat Pandu

8. srpna 2015 v 18:02 | M. J. Nachio |  Deník
1. Použíj hygienické potřeby, které jsou určeny pro pandí Pocit čistoty

2. Osahávej věci, ke kterým má Panda osobní vztah, pokud Tě k tomu sama nevyzve

3. Opakovaně obsazuj místo, které si Panda vybrala pro své pohodlí - má k tomu vždy rozumný důvod

4. Stůj Pandě za zády - to opravdu nesnášejí - a dýchej jí za krk - můžeš se tak považovat na polovině cesty na onen svět

5. Nenech Pandu se rozhodovat podle její intuice a emocí

6. Nenech ji vyspat dle její libosti, neboť ona potřebuje o mnoho kvalitního spánku víc, než TY

7. Oponuj v Pandích záležitostech ( neplatí pro Vlky - ti se totiž v Pandách vyznají lépe, než ony sami)

8. Zmiňuj Vlky v jakékoli situaci (Vlci jsou pro Pandy jejich Osudem i Zkázou)

9. Sahej na Pandu, pokud si to nevyžádá

10. Nenech Pandu žít